Meedia

Tagasi

Transiidikeskuse AS soovib suurendada põhja-lõunasuunalist kaubavoogu

Transiidikeskuse AS Muuga konteinerterminal käitles 2017. aasta jaanuaris 18 878 TEU’d (TEU on 20-jalase konteineri tingühik) kaupa, mis on 25,3% enam kui samal perioodil 2016. aastal. Konteinerites veetava kaubakoguse tonnaaž kasvas perioodi võrdluses 19,8%.

„Konteinerite käibe kasvule aitavad kaasa nii Eesti ekspordi kui ka Vene impordi kasv. Venemaal on tarbekaupade nõudlus taas kasvutrendis, rubla kursi tugevnemine ja nafta hinna tõus annavad sellele hoogu juurde,“ kommenteeris Transiidikeskuse AS-i juhatuse esimees Erik Laidvee.

Transiidikeskuse AS-i üldkaubaterminal käitles 2017. aasta jaanuaris 51 801 tonni tüki- ja puistekaupu, mis on 11,3% enam kui möödunud aasta samal perioodil. Transiidikeskuse AS-i terminalide jaanuari kogukaubakäive kokku oli 255 916 tonni, mis on 18% enam kui möödunud aasta samal perioodil.

Transiidikeskuse AS tegutseb aktiivselt ka selle nimel, et lisaks traditsioonilisele lääne-idasuunalisele kaubavoole suureneks ka põhja-lõunasuunaline voog. „Oleme kohtunud ahelas osalejatega, huvi on suur ning esimesed heade kavatsuste protokollidki koostööpartneritega allkirjastatud,“ lausus Laidvee.

Transiidikeskuse AS on Eesti spetsialiseeritud konteineri- ja üldkaubaterminalide operaator Muuga sadamas.