Meedia

Tagasi

Transiidikeskuse AS-i aasta eesmärkideks on laevaliini ja konteinerrongi käivitamine

Transiidikeskuse AS Muuga konteinerterminal käitles 2016. aastal 200 257 TEU’d (TEU on 20-jalase konteineri tingühik) kaupa, mis on 2,9% vähem kui 2015. aastal. Samas konteinerites veetava kaubakoguse tonnaaž kasvas perioodi võrdluses 1,7%.

Transiidikeskuse AS-i üldkaubaterminal käitles 2016. aastal 651 792 tonni tüki- ja puistekaupu, mis on 35,4 % enam kui möödunud aastal. Terminalide kogukaubakäive kokku oli 2 827 227 tonni, mis teeb 7,9 % rohkem kui möödunud aastal.

„Lõppenud aasta tulemusi kokkuvõtvalt vaadates teeb erilist heameelt, et suutsime üldkaubaterminali kaubakäivet kasvatada enam kui kolmandiku võrra,“ sõnas Transiidikeskuse AS-i juhatuse esimees Erik Laidvee. „Vaatamata meist mittesõltuvatele põhjustele, nagu näiteks Euroopa Liidu kehtestatud ja jätkuvad vene suunalised sanktsioonid, mille tulemusena kaotasime enam kui kolmandiku oma käibest, andis kogu kollektiiv endast maksimumi, et tagada firma jätkusuutlikkus ja areng,“ lisas Laidvee.

Küll aga ei ole Transiidikeskuse AS rahul konteinerite mahu jätkuva langusega. „Oleme analüüsinud languse põhjuseid ja teinud sellest tulenevalt vastavad rõhuasetused oma pikaajalisse strateegiasse. 2017. aasta kaks peamist eesmärki on Muuga -Vuosaari ConRo laevaliini ja N-S ning S-N konteinerrongi käivitamine,“ lausus Laidvee. Konteinerrongi käivitamise ülesannet hõlbustaks oluliselt Rail Balticu olemasolu, kuna siis poleks vaja kaupu Leedu-Poola piiril Vene raudtee laiuselt Euroopa raudtee laiusele ümber laadida, mis teeb logistilise ahela kallimaks ja aeganõudvamaks.
„Terminalide kogukaubakäivet soovime kasvatada vähemalt 15%. Jätkuvalt investeerime nii taristu laiendamisse kui ka uue laadimistehnika soetamisse. Hiljemalt märtsis valmivad kolm uut ladu, mille tulemusena suureneb kinniste ladude maht 12 000 m2 võrra, saavutades kogupindalaks 75 000 m2,“ tutvustas Laidvee käesoleva aasta plaane.

Transiidikeskuse AS on Eesti spetsialiseeritud konteineri- ja üldkaubaterminalide operaator Muuga sadamas.