/  Uudised/  Uudiste arhiiv/  2018/  Kantauro OÜ võõrandas osaluse Transiidikeskuse AS-is

Kantauro OÜ võõrandas osaluse Transiidikeskuse AS-is

27.03.2018

Täna, 26. märtsil allkirjastasid Kantauro OÜ ja Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) tehingu, mille raames võõrandati HHLA-le 100% Transiidikeskuse AS aktsiatest.


“Transiidikeskuse AS on minu elutöö. Oleme koostöös ettevõtte töötajatega, kellest mitmed on siin selle asutamisest saadik 25 aastat tagasi, rajanud Läänemere ühe efektiivseima ja tehnoloogilisima konteinerterminali. Ettevõte on tööandjaks ligi veerand tuhandele töötajale ning teiseks koduks ja kogukonnaks paljudele Eestimaa dokkeritele ja transiidivaldkonna spetsialistidele,” kommenteeris tehingut Transiidikeskuse AS nõukogu esimees Anatoli Kanajev.


Transiidikeskuse AS omandanud HHLA on Euroopa liiderettevõtteid sadama- ja logistikavaldkonnas, kelle konteinerterminalides voolab igal aastal läbi miljoneid TEUsid konteinerkaupa. HHLA on noteeritud Franfurdi börsi põhinimekirjas ja Hamburgi börsil, ettevõtte suurosanik on Hamburgi linn.


“Mul on heameel, et Transiidikeskuse ostab ettevõte, kes on pühendunud Põhja- ja Läänemere sadamate ühendamisele Kesk- ja Ida-Euroopa sisemaa turgudega. See tehing ühendab Eesti ja Muuga transiidiahela Hamburgi südamega, kus HHLA opereerib 3 terminali. Läbirääkimised ei olnud lihtsad, aga teadmine, et ettevõte on heades kätes ja et uus omanik avab ka järgmise peatüki Eesti transiidiajaloos, tegi tehingu tegemise kergemaks,” lõpetas Kanajev.


HHLA juhatuse esinaine Angela Titzrath sõnas Transiidikeskuse AS ostu kohta järgmist:”Eesti on üks kiiremini kasvavanud majandusi Euroopas ja eestvedaja digitaliseerumise valdkonnas. Meil on seetõttu hea meel integreerida Transiidikeskuse AS - mis on juba täna kasumlik ja väga hästi tegutsev ettevõte – HHLA perekonda. Üks HHLA eesmärke on kasvada rahvusvaheliselt ja selle tehingu edukas lõpule viimine aitab meil just seda teha. Ostutehing võimaldab meil siseneda paljulubavale turule, millel on kasvupotentsiaal ja mis ühendub “Uue Siiditeega”. Hansalinnadena on Hamburgil ja Tallinn pikk ja ühine ajalugu, millele HHLA lisab nüüd uue peatüki. “


Tehingu lõpuleviimisega on seotud veel mõningad tingimused ja see peaks eeldatavasti toimuma 2018. aasta II kvartali jooksul. HHLA nõukogu on tehingu juba heakskiitnud.


Müüjat nõustas tehingus advokaadibüroo Derling.


Transiidikeskuse AS on Eesti spetsialiseeritud konteineri- ja üldkaubaterminalide operaator Muuga sadamas.


Lisainfo:


META

suhtekorralduse ja valitsussuhete nõustajad

Hans-Jörg Heims, Head of Corporate Communications;

Hamburger Hafen und Logistik AG

Phone +49-(0)40-3088-3521